Akustik Rebonded Bondex Sünger

Firmamızdan satın aldığınız Rebonded Bondex sünger ve diğer ses izolasyon süngerleri A kalitede üretilen gerekli testlerden başarıyla geçirilmiş sertifikalı ürünlerdir.

  • icon Ürün Açıklaması
  • icon Fiyatları
  • icon Uygulanışı
  • icon Renkleri
  • icon Kullanım Alanları
  • icon Görseller

Rebonded Bondex Sünger Özellikleri

Rebonded Bondex sünger Bondeks Süngerin ana hammaddesi latex olmasına rağmen, doğal latexin piyasadaki sünger talebini karşılayamaması nedeniyle bilim adamları 1937 senesinde poliüretan hammaddesini oluşturarak, bundan sünger elde etmeyi başarmışlardır.

Teknik Detay

· Echobone Bondex Ses yalıtım malzemesi % 80 % 90 Ses Yalıtımı Sağlar.
· Kendinden yapışkanlı modelleri mevcuttur.
· 110-180 kg/m3 arasında yoğunluğu bulunan ürünlerdir.
· Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.
· 10-20-25-30 ve 40 mm kalınlıkları mevcuttur.
· Bariyerli modelleri daha güçlü sesleri kesmeye elverişlidir.
Echobone Bondex Ses Yalıtımı Malzemesi fiyatları m2 olarak hesaplanır.

Rebonded Bondex Sünger Fiyatları

Rebonded Bondex sünger fiyatları Akustik süngerler ses yutumu sağlayan süngerlerdir. Rebonded Bondex sünger ses yalıtım süngeri çeşitlerinden birisidir. Fiyatları ise ürünün yoğunluğuna,boyutuna ve kalınlığına göre değişim göstermektedir.

10 mm Rebonded Bondex tipi 50 kg/m3 dns sünger = 11 TL + KDV

20 mm Rebonded Bondex tipi 50 kg/m3 dns sünger = 21 TL + KDV

25 mm Rebonded Bondex tipi 50 kg/m3 dns sünger = 26 TL + KDV

30 mm Rebonded Bondex tipi 50 kg/m3 dns sünger = 31 TL + KDV

Akustik Sünger Uygulaması

rebonded bondex sünger yapıştırma Solvent bazlı sünger yapıştırıcısı sprey tabanca ile yada fırça ile sürülür. Tek yüzeye 3-6 bar hava basıncı ile (istenirse çift yüzeye)ince bir film olarak uygulanır. Uygulamadan sonra kısa bir süre solventin uçması beklenir.

Bu süre uygulanan miktara,oda sıcaklığına ve hava akımına göre değişir. Yapıştırıcı uygulanan yüzeyler 3-5 dakika içinde birleştirilmelidir aksi takdirde istenilen sonuçları vermeyebilir. Yapışma akabinde düzeltme mümkün olmadığından birleşme hatasız olmalıdır. Uygulaması gayet basittir yapıştırıcıyı küçük bir kovaya boşalttıktan sonra parmak rulo aracılığı ile duvara uygulanır ve beklemeden akustik sünger üzerine yapıştırılır. Sünger duvara uygulandığında hemen yapışacaktır.

Renk Seçenekleri

rebonded sünger renkleri Rebonded Bondex süngerlerin kırmızı mavi yeşil gibi ayrı bir renkleri yoktur.İçerisinde sıkıştırılmış süngerler , kumaşlar ve diğer malzemeler bondex süngere renk vermektedir.İçerisinde bulunan karışık renkte i malzemeler renk yoğunluğuna göre süngere renk vermektedirler.

Kullanım Alanları

Rebonded Bondex sünger kullanım alanları Rebonded Bondex ses yalıtım süngerleri mekandaki tüm duvarlar kaplandığında etkili derecede yalıtım sağlamaktadır. Bunun dışında akustik düzenlemeler için mekanınızın belirli bölgelerinde ses problemlerini çözmek için kulllanabilirsiniz. Ürünün tek başına yetersiz kaldığı yerlerde bariyerli modelleri kullanılabilir.

Uygulama Alanları

Ses Yalıtım Sektöründe, gözle görülen yerlerde, konferans salonlarında,jeneratör dairelerinde,motor kabinlerinde,havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, kompresör kabinlerinde,disko, restaurant, sinema, konser, toplantı salonları bazen dış yüzeyine ince nonwoven tela kaplanarak kullnılabilir ve ses yalıtımı sağlar.

Mobilya Sektöründe rebonded sünger kullanımı; Özel Kesim bu bondeksler gözle görülmeyen ve süngerden daha sert yer ve kullanımlarda yer alır. Ekonomiktir.

İnşaat Sektöründe rebonded sünger kullanımı; genel olarak 1mt x 2mt lik plakalar halinde kullanılabildiği gibi şetirler halinde kesililerek çelik parçaların aralarında dayanıklı destek malzemesi olarak kullanabilir. Yüksek ses yalıtkanlık değerleri vardır.

Otomotiv Sektöründe rebonded sünger uygulamaları daha çok kapı , bagaj panellerinde olmakla beraber gözle görülmeyen koltuk süngerlerinin içinde daha ekonomik olduğu için destek elemanı ve boşluğu doldurabilmesi açısından kullanılabilir.

Rebonded Bondex Sünger Görselleri

Resimlerdeki sünger çeşitlerinden siyah olanları normal akustik süngerler, beyaz ve gri renktekiler melamin basotect süngerler, renkli olanları ise Tekno TOUCH panel ürünleridir.


Ses Yalıtım Süngerleri

rebonded bondex süngerpan

Rebonded Süngerpan

Yüksek yoğunluk ile sıkıştırılmış ses kesici izolasyon ve yalıtım ürünüdür.

melamin akustik sünger

Melamin Basotect

Düşük yoğunluk ile yüksek ses yutumu sağlamaktadır yanmaz ve antibateriyel köpüktür.

tekno touch

Tekno TOUCH

Akustik ses yalıtım süngerlerine renkli olarak alternatif tekno touch süngerleridir.

bariyerli sünger

Bariyerli Sünger

Ciddi derecede ses yalıtımı yapılacak mekanlarda duvar, tavan ve zeminde kullanılır.