Akustik Süngerler

Akustik süngerler ses yalıtım malzemeleridir. Akustik süngerler ses yalıtım süngerlerine oranla yoğunlukları daha az oldukları için daha az ses yalıtımı sağlarlar. Akustik süngerler daha çok akustik mekanlarda kullanıma uygun ses yalıtım malzemeleridir. Akustik sünger çeşitleri kullanılacak her alan için uygun bir biçimde üretilmiştir.İstenilen renk ve ebatta malzeme bulmak kolaydır. Ses yalıtım süngerleri ile de kullanılabilen süngerlerin bir çoğu yanmazlık sertifikasına sahip süngerlerdir. Bu süngerler piramit sünger, labirent sünger, spesiyal sünger, yumurta sünger ve düz formdaki yanmaz akustik süngerlerdir.Bu akustik süngerler poliüretan ve melamin köpükten üretilirler.Renk seçenekleri kısıtlıdır. Ancak üstleri sprey boya ile boyanabildiğinden istediğiniz renkte kullanabilirsiniz.

Akustik Süngerler

Akustik sünger çeşitleri : Yanmaz olan akustik süngerler,basstrap köşe süngeri,melamin aksutik süngerler,vicoustic kare flexi sünger,tekno touch sünger ve bass küpüdür. Bu süngerler gürültünün rahatsız edici bir kısmını emer ve ses yalıtımı sağlar.Akustik ses yalıtımı da ses yalıtımı uygulamaları kadar önemli bir yalıtım türüdür.

Akustik süngerler esnek yapıya sahip malzemelerdir.Orta düzeydeki frekanslarda etkilidir.Yüksek frekanslı seslerde de kullanmak istiyorsanız bariyerli süngerleri tercih etemelisiniz.Akustik süngerler uygulaması zor malzemeler değiller.

Akustik Süngerler


Ses Yalıtım Süngerleri

rebonded bondex süngerpan

Rebonded Süngerpan

Yüksek yoğunluk ile sıkıştırılmış ses kesici izolasyon ve yalıtım ürünüdür.

melamin akustik sünger

Melamin Basotect

Düşük yoğunluk ile yüksek ses yutumu sağlamaktadır yanmaz ve antibateriyel köpüktür.

tekno touch

Tekno TOUCH

Akustik ses yalıtım süngerlerine renkli olarak alternatif tekno touch süngerleridir.

bariyerli sünger

Bariyerli Sünger

Ciddi derecede ses yalıtımı yapılacak mekanlarda duvar, tavan ve zeminde kullanılır.